تهراندشت کردان کجاست؟

در سال های گذشته بسیاری از مردم تهران و کرج تعطیلات و آخر هفته های خود را در ویلا های شمال یعنی ماسال ،رانسر و کلاردشت می گذراندند. اما به دلیل فاصله زیادی که از تهران دارند مسیر رفت آمد را برای مسافران سخت و خسته کننده می کند. به همین دلیل در سال های اخیر بسیاری از مردم از جمله پزشکان و فوتبالیست ها و… به خرید ویلا در اطراف و نزدیکی تهران مانند تهراندشت ،کردان و لواسان و …  علاقه پیدا کرده اند.
یکی از دلایل خرید ویلا تفریحی در تهراندشت دنج و راحت بودن و منطقه خوش آب هوایی که ویلا در آن واقع شده است می باشد. اما تهراندشت کجاست؟ مسیر رفتن به تهراندشت چگونه است؟

تهراندشت درکجا قرار دارد؟

تهراندشت در شمال غربی شهر تهران در فاصله ۶۰ کیلومتری آن و در شمال شهر کرج و فاصله ۲۵ کیلومتری آن واقع شده است. تهراندشت نزدیک به شهر جدید هستگرد و کرج می باشد و مسیر رفتن به آن از طریق میدان آزادی پس از آن اتوبان تهران و کرج و سپس اتوبان کرج و قزوین مهیا است و تنها چند کیلومتر بعد از کرج مسیر رفتن به تهراندشت مهیا است.

با توجه به این که در تهران دشت و اطراف آن کارخانه های صنعتی بسیاری قرار دارد زمین های منطقه بسیار مورد توجه ویلا سازان قرار گرفته و صاحبان کارخانه ها ویلا های تهراندشت را برای اقامت دائم خود انتخاب کرده اند.

 

چرا به تهراندشت، تهراندشت کردان می گویند؟

روستای کردان که در شمال تهراندشت واقع است بسیار معروف تر از تهراندشت می باشد. و اگر بخواهیم به شما دقیق تر بگوییم کردان در شمال اتوبان کرج قزوین واقع است و تهراندشت در جنوب اتوبان واقع است. به همین دلیل به تهراندشت ،تهراندشت کردان و یا کردان جنوبی گویند.

چرا ویلا های تهراندشت؟

تهراندشت همان طور که از اسمش پیداست یک دشت از که در پای کوهستان البرز واقع است و در نزدیکی رود کردان است و به همین دلیل به منابع آبی و خاک حاصل خیز نیز دسترسی دارد و باغ های سرسبز و پر میوه ای نیز در آن نیز واقع هست.

ویلای خانوادگی اطراف تهران و کرج

ویلا های تهراندست از لحاظ امکانات دیگری چون بهره گیری از آفتاب مناسب نیز دارند. اگر شما به دنبال ویلایی هستید که بتوانید در فصل های سرد سال نیز از آن استفاده کنید و اقات خوشی در آن بگذرانید ویلا های تهراندشت مناسب ترین گزینه است.

ویلا های تهراندشت دیگر ویژگی هایی چون بهره مندی از فضای مناسب خانوادگی و همچنین امکانات رفاهی برای برگزاری مهمانی ها خصوصی نیز دارند.

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید