بهترین مناطق خرید ویلا در اطراف کرج سال 1399

کرج مرکز استان البرز مرکز شهرستان کرج و چهارمین شهر پرجمعیت ایران می باشد یکی از کلان شهر های کشور است . زندگی در کرج به مانند زندگی در دیگر مناطق کشور زیبایی ها و مشکلات خاص خود را دارد اما برخی از مناطق استان البرز شرایط و آب و هوای مناسبی برای خرید ویلا دارند . یکی از این مناطق ویلا تهراندشت می باشند.

کرج شهری پوشیده از درختان سبز

کرج به مانند بقیه مناطق البرز در فصول سرد و در زمستان تحت تاثیر جریان های شمالی قرار می گرید و با توجه به این شرایط ریزش باران و برف خوبی سالیانه در کرج وجود دارد .کرج از لحاظ اقلیمی تحت تاثیر ارتفاعات شمال و رود خانه کرج قرار گرفته است . این شرایط باعث شده به نسبت تهران و بقیه مناطق آب و هوای خنکی داشته باشد.
به علت نزدیکی به رودخانه کرج در گذشته این منطقه باغ شهری زیبا و سرسبز بوده است .اما با توجه به مهاجرت به این شهر رفته رفته باغ های سرسبز ازبین رفته و به مناطق مسکونی و راه های ارتباطی تبدیل شده است. اما مناطقی چون کردان و تهراندشت و مناطق دیگر سرسبز تر از گذشته باقی مانده اند و ویلاها در تهراندشت یکی از سرسبزترین مناطق برای گذراندن اوقات فراغت می باشد.

منطقه خوش آب و هوای تهراندشت و کردان

کردان درواقع یکی از توابع شهرستان ساوجبلاغ می باشد . طبیعت شگفت انگیز و موقعیت جغرافیایی مناسب موجب جذب تور های گردشگری و مسافر به این مناطق شده است . قیمت زمین ها و ویلا های به دلیل طبیعت بسیار زیبا آن زیاد می باشد .روستای کردان خاک حاصلخیزی دارد و به راحتی میتوان در آن کشاورزی کرد و یکی از دلایل سر سبزی و حاصل خیزی زمین های کردان رودخانه ارتفاعات کهار می باشد . طبیعت بی نظیر و خاک حاصل خیز باعث ساخت و ساز ویلا در این مناطق شده است.

تهراندشت-بهشت گمشده

منطقه زیبا و خوش آب و هوای سهیلیه

سهیلیه منطقه ای سرسبز و با آب و هوای ییلاقی می باشد.منطقه سهیلیه از لحاظ جغرافیایی در قسمت شمالی به آزاد راه کرج قزوین و از سمت جنوب به اشتهارد و از شرق و غرب به چهار باغ و سعید آباد محدود میشود . مرکز منطقه سهیلیه روستای آغچه حصار می باشد.
به دلیل مساعد بودن وضعیت آب و هوایی این منطقه در منطقه سهیلیه مراکز بسیار زیاد کشت و پرورش گل های زینتی به وجود آمده است.

منطقه زیبا و خوش آب و هوای چهار باغ

چهر باغ شهری در استان البرز می باشد که از توابع شهرستان ساوجبلاغ است. چهار باغ بسیار خوش آب و هوا و پوشیده از درختان میوه می باشد. این منطقه سرشار از باغ های میوه و تعداد کثیری مزارع گل و گیاه می باشد مسیر چهار باغ به کردان از تهران نزدیک تر است و این منطقه نیز یکی دیگر از مناطق خوش آب و هوایی می باشد که برای ساخت ویلا مناسب می باشند.

زعفرانیه کرج

شهرک زیبای زعفرانیه در سال ۱۳۵۲ تاسیس شده است در کوچه و خیابان های منتهی به این شهرک تعداد بسیار زیادی ویلا و باغ های بسیار بزرگی و سرسبز است. یکی از موارد بسیار جذاب این منطقه رفت و آمد بسیار آسان آن است. زعفرانیه یکی از مناطق سرسبز و تفریحی محسوب می شود و بسیاری از ساکنان تهران و کرج در این منطقه ویلا ساخته اند و اوقات فراغت خود را در این منطقه خوش آب و هوا می گذرانند.

منطقه زیبا و خوش آب و هوای طالقان

فصل بهار و تابستان منطقه طالقان را یک پارچه سبز پوش می کند، منطقه ای دیدنی و منحصر به فرد که مناسب برای گشت و گزار در بهار و تابستان می باشد . طالقان با وجود دریاچه و کوه های پیرامونش و روستا های زیبا و تاریخی اش یکی از مناسب ترین مناطق برای خرید و ساخت ویلا می باشد .این منطقه در حدود ۹۰ کیلومتری شهر کرج و ۱۰۰ دقیقه ای شهر تهران می باشد . اولین جاذبه ای که به محض ورود به شهر طالقان می بینید قله زیبای شاه البرز و کوه های اطرافش را می بینید و کمی جلو تر دریاچه سد طالقان را می بینید.

طالقان

منطقه زیبا و خوش آب و هوای برغان

منطقه برغان از مناطق زیبای استان البرز و مهم ترین جاذبه گردشگری این استان محسوب می شود. برغان در ۱۰ کیلومتری شهر کرج و در دره ای زیبا واقع شده است. یکی از راه های دسترسی کیلومتر ۲۰ اتوبان کرج قزوین می باشد .
بازار و خانه های قدیمی این منطقه نیز زیبایی های آن را افزایش داده است. در مورد سوغاتی های معروف روستای برغان می توان به آلوی برغان، عسل‌ ،توت ،لبنیات اشاره کرد .بازدید از این روستا در هر فصل زیبایی خاص خود را دارد. در فصل بهار بخاطر سرسبزی در فصل تابستان به دلیل فرار از گرما و در فصل پاییز برای دیدن پاییز هزار رنگ روستا و در فصل زمستان برای برف بازی در صورتی که از این روستای زیبا بازدید نکرده اید حتما بازدید کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

برغان

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید