ساخت ویلا در تهراندشت + موارد مهم قبل از شروع به ساخت

شما به جای خرید ویلا تمایل دارید در تهراندشت برای خودتان ویلا بسازید و این کار نیاز به تحقیق و پیش نیاز هایی دارد و ما در این مطلب میخواهیم بعضی از موارد را با شما در میان بگذاریم تا حتمی قبل از شروع به کار و در حین ساخت ویلا در تهراندشت به آن ها توجه کنید.

نکات قبل از شروع به ساخت ویلا

برای ساخت ویلا شما باید ابتدا به وضعیت هایی مثل آب و هوا, رطوبت, دمای هوا, قوانین خاص شهرداری آن منطقه و طبیعت آن منطقه آگاه شوید و سپس کار ساخت ویلا را شروع کنید. همانطور که میدانید شرایط آب و هوایی و بقیه موارد در هر نقطه در ایران متفاوت می باشد و مطالح ساختمانی مورد استفاده شما و همینطور نقشه ویلا را تغییر میدهند.

نکات قبل از ساخت ویلا در تهراندشتمواردی که باید دقت کنید:

1. وضعیت آب و هوا:

وضعیت طبیعی منطقه تهراندشت را باید مورد توجه قرار دهید و از روی تجربه کار نکنید چون اکثر کسانی که تجربه ساخت ویلا را داشتن اکثرا در مناطق شرجی شمالی ایران ویلا ساخته اند ولی در تهراندشت  آب و هوا مانند شمال ایران شرجی نیست و آب و هوای بهاری و خنکی دارد برای همین مطالج مورد استفاده فرق خواهند کرد.

همینطور در شما ایران سقف اکثر ویلا ها سقف شیروانی است ولی در تهراندشت سقف صاف استفاده میشود زیرا آب زیادی که در تهراندشت می باشد به صورت زیر زمینی است و نه به صورت بارون.

2. قوانین شهرداری:

در هر منطقه شهرداری قوانین خاصی با توجه به شرایط آن منطقه میگذارد پس بهتر است حتمی قبل از نقشه کشی و شروع به ساخت به شهرداری تهراندشت بروید و قوانینی که دارند را بپرسید و بعد با توجه به قوانین ویلایتان را بسازید تا به مشکلی بر نخورید.

3. رطوبت:

رطوبت تاثیر بسیار زیادی در انتخاب مصالح مورد نیاز شما دارد و مصالح مورد مصرف برای یک ویلا در جنوب کشور که به صورت گرم و شرجی می باشد با یک ویلا در شمال و یک ویلا در تهراندشت متفاوت هست پس حتمی از یک معمار با تجربه در ساخت ویلا در تهراندشت مشاوره بگیرید تا با انتخاب مصالح مناسب به طول عمر ساختمان بیفزایید.

4. دمای هوا:

دمای هوا در نقشه ساخت ساختمان شما تاثیر گذار است و باعث تغییر محل درختان یا استخر ویلای شما میشود تا به صورتی باشد که در تمام طول سال شما به راحتی و بدون مشکل بتوانید از ویلایتان استفاده کنید.

5. زاویه تابش آفتاب:

شما باید انتخاب کنید که میخواهید ،تاب خورشید در چه زمانی و از چه زاویه ای به ویلایتان بتابد, یعنی آیا ویلا را در زاویه ای ساختید که صبح ها نور خورشید از پنجره وارد محیط داخلی شود یا اینکه بعد از ظهر ها این اتفاق بیفتد.

حتمی به بازتاب نور خورشید در آب استخر نیز توجه کنید تا باعث مشکل برای شما نشود.

انتخاب زمین ساخت ویلانکات مهم انتخاب زمین ساخت ویلا در تهراندشت

الان مسئله مهم این است تا یک مکان مناسب برای ویلایتان بیابید و برای این کار نیاز است تا تمام زمین های فروشی تهراندشت را ببینید و از شرایط زمین ها سوال کنید و تحقیق کنید, همچنین شما میتوانید از همسایه هایتان سوال کنید و ببینید وضعیت منطقه شما به چه صورت می باشد.

همچنین این مسئله مهمی است که آیا شما در منطقه شهرک باشید یا اینکه تراکم ویلا در آن منطقه کم باشد.

ویلا ها ساختمان هایی برای استراحت و آرامش هستن و با خانه های شهری فرق میکنند برای همین به طبیعت آن مکان و نوع درختان آن منطقه دقت کنید زیرا شما نیاز است تا طراحی و ظاهر ویلایتان را با طبیعت آن منطقه دیزاین کنید تا جلوه بسیار خوبی پیدا کند.

در تهراندشت مشکل سند و جواز ساخت وجود ندارد ولی باز هم زمین هایی هستن در مناطقی که خارج از محدوده مجاز هستن و حتمی به این نکته دقت کنید که قبل از خرید یک زمین از طهرداری استعلام بگیرید تا در آینده به مشکل بر نخورید.

راهنمایی:

املاک موسوی به صورت تخصصی چندین سال در تهراندشت فعالیت داشته با تمام شرایط تهراندشت آشنا بوده و با داشتن لیستی از بهترین زمین ها در تهراندشت میتواند به شما در پیدا کردن بهترین زمین و خرید آن کمک کند پس اگر میخواهید میتوانید با ما تماس بگیرید و تیم ما از کمک به شما خوشحال میشود.

بازگشت به بالا

دیدگاهتان را بنویسید