بهترین مناطق ییلاقی اطراف تهران برای خرید ویلا را بشناسیم

تهران شهری بزرگ و شلوغ است و نمی توان انکار کرد با تمام جذابیت های یک پایتخت بزرگ ، همه ما گاهی از آلودگی هوا ، آلودگی های صوتی و شلوغی شهر خسته می شویم و به دنبال جایی برای آرامش و سلامت جسم و روانمان هستیم. این میل به زندگی آرام بخش تر کنار طبیعت سبب شده که مناطق ییلاقی اطراف تهران به محلی پرطرفدار برای ساخت خانه های ویلایی تبدیل شوند. در این مطلب به مناطق ویلایی در اطراف تهران می پردازیم و در قسمت های بعدی به سراغ ویلا در تهراندشت می رویم . پس با ما همراه باشید .

بهشت گمشده تهراندشت

منطقه تهران دشت به لحاظ جغرافیایی در غرب تهران و جنوب کردان واقع شده است. بسیاری از افراد هنوز با منطقه تهراندشت به طور دقیق آشنایی ندارند و به طور دقیق نمی دانند تهراندشت کجاست. اگر بخواهیم به شما ذهنیت بهتری بدهیم باید گفت که این منطقه در جنوب کردان واقع شده است، اگر کردان را شمال اتوبان تهران کرج بدانیم تهراندشت در ضلع جنوبی اتوبان واقع شده است.

به همین منظور برای آسنایی بیشتر مردم با نام هایی چون تهراندشت کردان و یا کردان جنوب از آن یاد می شود, منطقه تهراندشت همان طور که از اسمش پیداست دشت است این دشت وسیع دقیقا درپای کوهستان البرز واقع شده است. منطقه تهراندشت از لحاظ آبی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد که باغ های سرسبز تهراندشت از گذشته معروف بوده اند که این باغ ها جای خود را به ویلا در تهراندشت داده است.

جالب است بدانید که در پایین ترین نقطه منطقه تهراندشت یهنی سرخاب آب در عمق ده متری زمین است که این موضوع در هیچ جای دیگری وجود ندارد!

تهران دشت

منطقه ییلاقی و خوش آب و هوای کردان

روستای کردان منطقه ای سرسبز و خوش آب و هوا اما بدون دود و ترافیک که در فاصله ۶۵ کیلومتری و ۷۰ دقیقه ای شمال غرب شهر تهران واقع شده است . این منطقه زیبا در ۲۵ میلومتری شهر کرج واقع شده است.

این منطقه قبل از جنگ تحمیلی برای مردم پایتخت ناشناخته بود اما با شروع جنگ وقتی که مردم پایتخت رو به حاشیه نشینی آوردند کردان را برای اتراق برگزیدند . پس از پایان جنگ تا به حال  کردان مورد توجه ویلا نشینان قرار گرفت. به وجود آمدن کارخانه های صنعتی مانند ریسندگی و بافندگی باعث شد که زمین های منطقه مورد توجه کارخانه دار ها قرار گیرد و این کار باعث شد ویلا های  بیشترین تعداد ویلا های لوکس را در خود جای داده و آخر هفته های شلوغی به خود می بیند.

ویلا لوکس تهراندشت

مناطق و جاذبه های گردشگری کردان

مناطق مسکونی و ساختمان های تازه تاسیس منطقه کردان با امکانات رفاهی خوب همه روزه پذیرای گردشگرانی از تمامی نقاط ایران هستد، اما از جاذبه های گردشگری این منطقه نیز میتوان به رود کردان و پل بانو صحرا اشاره کرد که قدمت این پل به دوران صفوی بر می گردد، گفتنی است که برج مقبره کردان که در همین منطقه قرار دارد از نظر باستان شناسی به دوران سلجوقیان برمی گردد.

لواسانات زیبا هوشمند و با طبیعتی شگفت آور

لواسان که بخش مرکزی لواسانات می باشد در ۷ کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد که در واقع نزدیک ترین منطقه ییلاقی و گردشگری به تهران می باشد ، بنابراین در تعطیلات با استقبال بسار زیاد مسافران قرار می گیرد. این منطقه که در دامنه کوه البرز قرار دارد و در نهایت به سد زیبای لتیان ختم می شود و زیبایی این منطقه را دو چندان می کند. چشم انداز بکر و ساختمان ها و ویلا های زیبا این منطقه که به امکانات رفاهی تفریحی مجهز شده اند از جاذبه های گردشگری لواسان محسوب می شوند.

محله لواسان تهران داری دو بخش لو و آسان است . لو به معنای لبه و تیغه کوه و آسان به معنای بالا آمدن و بلند شدن است .به طوری کلی کلمه لواسان به معنی محل برآمدن خورشید است.

لواسان شگفت انگیز

دماوند

منطقه دماوند یکی از مناطقی می باشد که طی سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است . این منطقه دارای روستا های فراوانی است که به لطف آب و هوای مطبوع و بهاری یکی پس از دیگری تبدیل به زمین ها و شهرک های مطبوع بهاری شده است. دماوند در شمال شرق تهران واقع شده است و دسترسی به آن طریق جاده فیروزکوه فراهم است . از جمله معروف ترین مناطق ییلاقی در دماوند میتوان به مشا ، گرم آبسرد ، جابان و … اشاره کرد. این منطقه به دلیل همجواری با کوهستان آب و هوای نسبتا سردی دارد ، به همین دلیل تابستان های مطبوع و خنک و زمستان های سردی  و پوشیده از برف دارد .

نگین سبزی چون شهریار

شهریار شهر یاران و یار مردمانی است که خسته از غوغا و هیاهوی پایتخت به این نگین سرسبز پناه میبرند .شهریار یکی از قدیمی ترین شهر های استان تهران ‍با قدمنی بیش از ۷۰۰۰ سال است و از نظر باستان شناسی یکی از قدیمی ترین روستا های اولیه در قره تپه شهریار شناسایی شده است .
شهریار از شمال با شهرستان های کرج و قدس و از شرق با شهرستان های تهران و اسلامشهر همسایه است . چشم انداز های طبیعی و بدیع این شهر گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود می رساند .

فشم و باغ های زیبای میوه

فشم یکی از بخش های شهرستان شمیرانات و توابع شهر تهران است که طبیعت زیبا و رودخانه ای پر آب را دربر گرفته است.این منطقه به خصوص در نیمه نخست سال با استقبال بسیار خوبی همراه است که گردشگران برای استراحت چند روزه و یا چند ساعته به این منطقه می آیند.

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید