مزایا ویلا

با گشترش سهر ها و صنعتی شدن شهر ها و کوچکتر شدن خانه ها و آپارتمان های شهری و بی نصیب ماندن از خانه ها و ویلا های قدیمی و خوش آب و هوا همه ما به دنبال این هستیم که فضا و خانه های قدیمی را باز یابیم. و گاهی نیز همان فضا ها را در مناطق خوش آب و هوا و سر سبز در ویلا ها پیدا می کنیم.

ویلا های تهراندشت یکی از مناطق مناسبی است که شما می توانید به دور از دغدغه ها آرامش خود را در آن پیدا کنید.

ویلا

ویلا ها دو دسته هستند که به ویلا های جنگلی و ویلا های ساحلی تقسیم می شوند.

ویلا های جنگلی: اولین چیزی که در ارتباط با ویلا های جنگلی مرتبط می شود این است که دور بودن ویلا از شهر و غرق شدن در سکوت و آرامش جنگل می باشد. تصور قرار گیری در فضای درختان سرسبز و صدای پرندگان باعث می شود که ویلا های جنگلی را برتر از ویلا های ساحلی بدانیم.

همچنین تنوع در ساخت ویلا های جنگلی و بیشتر بودم متراژ بنا ها و ارزان تر بودن این ویلا ها باعث می شود که بسیار مورد توجه باشد.

ویلاهای ساحلی: تنها مزیت ویلا های ساحلی نزدیک بودن به دریا می باشد که بیشتر مورد توجه مردم قرار دارند.

ویلا های ساحلی

معایب ویلا های ساحلی این است که به دلیل نزدیک بودن به دریا از رطوبت رنج می برند. و ساید همیشه باید مشغول مرمت و و نگه داری آن باشید و هزینه های اضافی نیز دارد.

در فصل های گرم سال هوا شرجی می شود و بنابراین تامین هزینه های خنک کردن ویلا بسیار می باشد. نکته بعدی این است که شما نمی توانید هرنوع گل و گیاه که خواستید در این ویلا ها به دیلی شرایط آب و هوایی بکارید.

پس اگر طرفدار فضای سبز و گل و گیاه هستید فکر این ویلا ها را از سر خود خارج کنید.

مزایای ویلا ها چه باید باشند؟

ویژگی هایی ویلا ها باید داشته باشند که عموم مردم را تشویق به داشتن آن ها بکند.

نزدیکی به محل زندگی نیز یکی از مزایای مهم ویلا ها می باشند. ساکنین شهر های شلوغ مثل شهر های کرج و تهران آخر هفته ها و تعطیلات خود به دنبال آرامش هستند تا بتوانند روان و روح خود را بازیابی کنند.

اگر ویلا به محل زندگی این افراد نزدیک باشد باعث می شود تا با صرف مدت حدود یک ساعت همراه با خانواده خود را به این ویلا ها برسانند. و اوقات فراغت خود را نیز انجا بگذرانند. ویژگی نزدیکی به محل زندگی یکی از مهم ترین ویژگی ویلا های واقع در تهراندشت می باشند.

موقعیت آب و هوایی مناسب ویلا ها

یکی دیگر از عوامل که باعث ترغیب استفاده از ویلا ها می شود قرار گیری ویلا در منطقه ای به دور از شهر و در مکان های سرسبز و خوش آب و هوا که ویلا های تهراندشت دارای این ویژگی مهم هستند.

خاک حاصلخیز و دسترسی به آب

سرسبزی درختان اطراف ویلا

ویلا های جنگلی معمولا در مناطق واقع می شوند که خاک حاصلخیز دارند به دلیل اینکه مردم به دنبال قرار گرفتن در فضا های سرسبز می باشند و یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار دسترسی به آب می باشد که در کنار خاک حاصلخیز باعث می شود باغ ها و درخت های سرسبز نیز در ویلا به وجود آیند.

ویلاهای تهراندشت به دلیل قرار گیری در یک دشت و وجود رود کردان در نزدیکی آن باعث شده تا تمام ویژگی های جذاب یک ویلا را داشته باشند.

بازگشت به بالا

دیدگاهتان را بنویسید